Stomatologia Walas

Brak zęba

Dlaczego warto uzupełnić brakujące uzębienie?

Na pewno słyszałeś o powiedzeniu „brak zęba – brak kłopotu”. Niestety jest ono w 100% nieprawdziwe.

Brak zęba to zapowiedź dużych problemów. Jest tak dlatego, że w jamie ustnej wszystkie zęby funkcjonują razem i wpływają na siebie wzajemnie. Utrata pojedynczego zęba powoduje, że z czasem zęby sąsiadujące, pozbawione wsparcia w zgryzie, będą zmieniać swoje położenie: przechylać się lub wysuwać. Z biegiem czasu doprowadzi to ich ruchomości, a nawet utraty.

Innym aspektem braków w uzębieniu jest zmieniający się wygląd twarzy – zapadnięte policzki, wysunięta żuchwa, przedwcześnie postarzałe rysy. To dlatego, gdy przeprowadzamy stomatologiczne metamorfozy, nasi pacjenci po zakończeniu leczenia wyglądają młodziej!

Brak zęba trzeba uzupełnić, by nie dopuścić do tej sytuacji. Współczesna stomatologia daje nam dużo rozwiązań protetycznych, które możemy zaproponować naszym pacjentom w zależności od ich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych. Oferujemy protezy, mosty, korony oraz rozwiązania protetyczne na implantach. Zapraszamy na wizytę konsultacyjną, gdzie zaprezentujemy Ci możliwe sposoby poradzenia sobie z problemem braku zębowego.
Zapraszamy na wizytę stomatologiczną
lub konsultację