Stomatologia Walas

Chirurgia stomatologiczna

Jak przeprowadzamy zabiegi chirurgii stomatologicznej?

bezboleśnie: w znieczuleniu lub pod narkozą
bezpiecznie: w osłonie antybiotykowej
interdyscyplinarnie: zabiegami chirurgicznymi wspomagamy inne dziedziny stomatologii: endodoncję, ortodoncję, periodontologię i implantologię
szybko i sprawnie

Chirurgia stomatologiczna: pytania i odpowiedzi

Jakie zabiegi chirurgii stomatologicznej wykonujemy?

Wykonujemy większość zabiegów chirurgicznych i mikrochirurgicznych w jamie ustnej. Możesz umówić się do nas na zabiegi takie, jak: usunięcie (ekstrakcja) zęba lub korzeni zęba, usunięcie „ósemek”, także zatrzymanych, resekcje zęba z wypełnieniem wsteczym kanału biozgodnym materiałem MTA; zabiegi chirurgiczne wspomagające leczenie ortodontyczne, protetyczne, periodontologiczne lub logopedyczne, a także zabiegi przygotowujące do leczenia implantologicznego (między innymi sterowana regeneracja kości czy podniesienie dna zatoki).

Inne zabiegi chirurgii stomatologicznej, jakie oferujemy pacjentom to usuwanie zmian w obrębie dziąseł i śluzówki (włókniaki, brodawczaki, wszelkiego rodzaju narośla i zmiany) oraz plastykę dziąseł i wyrostka zębodołowego. Chirurgią stomatologiczną wspomagamy także leczenie kanałowe, np. gdy należy wykonać resekcję lub hemisekcję korzeni.

Jakie są najważniejsze zalecenia po usunięciu zęba?

Przede wszystkim należy: powstrzymać się od picia alkoholu i palenia (co najmniej 2 dni), nie płukać intensywnie jamy ustnej przez pierwsze 3 dni po zabiegu w dniu zabiegu spożywać zimne/chłodne pokarmy i napoje, unikać wysiłku fizycznego, przyjmować zapisane leki, pojawić się na wizycie kontrolnej, w odpowiedni sposób dbać o higienę jamy ustnej.

Czy ząb można usunąć w dowolnej chwili?

W zasadzie tak, po badaniu wstępnym i  zakwalifikowaniu przez lekarza do zabiegu. Są jednak pewne przeciwwskazania: zaburzenia krzepliwości krwi, menstruacja, pierwszy trymestr ciąży, infekcje, stany zapalne, nowotworowe w jamie ustnej.

Co to jest suchy zębodół?

Suchy zębodół to przypadłość, która może zdarzyć się po usunięciu zęba, jeśli pacjent nie zastosuje się do zaleceń lekarza. Dolegliwość następuje, gdy skrzep krwi, jaki wytworzył się w miejscu po zębie, zostanie usunięty. Skrzep stanowi naturalny opatrunek, a jego utrata wiąże się z odczuwaniem dużego bólu.

Zapraszamy na wizytę stomatologiczną
lub konsultację