Stomatologia Walas

DSD – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Planując leczenie z zakresu stomatologii estetycznej często korzystamy z nowoczesnej metody, jaką jest DSD – cyfrowe projektowanie uśmiechu.
Jakie są jej zalety?

brak ryzyka: pacjenci mogą zobaczyć, jak będzie wyglądał ich uśmiech, zanim rozpoczną leczenie
dokładność: lekarz i pacjent mogą szczegółowo omówić możliwości i oczekiwania względem leczenia na bardzo konkretnym przykładzie
bezpieczeństwo i komfort: DSD redukuje stres pacjenta związany z oczekiwaniem na efekt dużej metamorfozy
nowoczesność

DSD – cyfrowe projektowanie uśmiechu: pytania i odpowiedzi

Jak wygląda planowanie uśmiechu z użyciem DSD?

Rozpoczynamy od wywiadu medycznego, następnie przechodzimy do wykonania dokumentacji fotograficznej i nagrania krótkiego video. Te materiały posłużą programowi komputerowemu nie tylko do odzwierciedlenia zgryzu, ale także mimiki twarzy pacjenta oraz sposobu, w jaki się uśmiecha. Dane te są przez nas szczegółowo analizowane. Następnie lekarz projektuje uśmiech, jednocześnie mając możliwość skonsultowania wyników pracy z pacjentem i omówienia wszystkich aspektów leczenia. Ostateczny efekt tej pracy jest przekazany do laboratorium protetycznego, które przygotowuje tzw. mockup – wzór uśmiechu, który na kolejnej wizycie pacjent może przymierzyć.

Kiedy najczęściej korzystamy z DSD?

Po cyfrowe planowanie uśmiechu najczęściej sięgamy w przypadku szeroko zakrojonych prac protetycznych, leczenia implantologicznego oraz w przypadku metamorfoz stomatologicznych.

Dlaczego warto skorzystać z DSD?
DSD pozwala na bardzo szczegółowe ułożenie planu leczenia oraz przewidywalne zaplanowanie wizyt i kosztów leczenia w czasie. Dla wielu pacjentów jest podstawą decyzji o podjęciu leczenia implantoprotetycznego. Pozwala utwierdzić się w decyzji o odbudowie utraconego lub zniszczonego uzębienia, a świadomość tego, jak będzie wyglądał uśmiech, sprawia, że pacjent jest bardziej zaangażowany w leczenie i lepiej może zrozumieć jego przebieg.
Dlaczego DSD jest ważne w przypadku leczenia protetycznego?

Planując leczenie protetyczne lekarz bierze pod uwagę nie tylko fakt, że trzeba zapełnić lukę po utraconym zębie, ale także wielkość, wypukłość i kształt koron protetycznych oraz ich proporcje w stosunku do pozostałych zębów. DSD pozwala na precyzyjne obliczenie powyższych parametrów i jeszcze lepsze dopasowanie uzupełnienia protetycznego.

Metamorfozy w Stomatologii Walas

Cyfrowe planowanie uśmiechu DSD oraz wykonywanie zabiegów z obszarów takich jak protetyka stomatologiczna, implantologia oraz implantoprotetyka pozwalają nam przeprowadzać u naszych pacjentów metamorfozy uśmiechu.

Metamorfozy stomatologiczne to nie tylko odbudowa uśmiechu czy poprawa wyglądu uzębienia. Idzie za tym także wyraźne odmłodzenie wyglądu twarzy, poprawa rysów.

Jak odmładzamy naszych pacjentów przez leczenie stomatologiczne?

Brak zębów, zwłaszcza w odcinku bocznym, sprawia, że twarz zapada się, wygląda niezdrowo, szybciej pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Całkowite bezzębie dodatkowo powoduje zmianę położenia dolnej szczęki i wysunięcie się brody do przodu.

Odbudowa uzębienia – czy to na implantach, mostach czy z wykorzystaniem protez całkowitych, przywraca naturalne rysy u naszych pacjentów, poprawia wygląd ich twarzy, a piękny uśmiech dodaje uroku i pewności siebie.

Nie należy także zapominać, że odbudowa uzębienia to także działanie przywracające funkcjonalność zębów. Poprawia komfort podczas jedzenia oraz mówienia, chroni pozostałe zęby przed przemieszczaniem się i wypadaniem, zapobiega zmianom w strukturze kości i dziąseł.

Zapraszamy na wizytę stomatologiczną
lub konsultację