Stomatologia Walas

Krwawienie z dziąseł

Gdy zauważysz u siebie oznaki krwawienia z dziąseł, to znak, że zaczyna się u Ciebie jakiś problem stomatologiczny i powinieneś odwiedzić stomatologa.

Co może być przyczyną krwawienia z dziąseł?

Do najczęstszych powodów krwawienia z dziąseł możemy zaliczyć infekcje i stany zapalne dziąseł spowodowane kamieniem nazębnym. Wskutek nagromadzenia się bakterii i toksyn dziąsła zaczynają krwawić i stają się bolesne. Inną przyczyną krwawienia z dziąsła może być np. uraz mechaniczny, osłabienie organizmu lub zmiany hormonalne.

Niezależnie od przyczyny należy udać się na wizytę stomatologiczną. Stomatolog oceni stan dziąseł i określi przyczynę krwawienia. W większości przypadków wykona także skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego. Na koniec wizyty otrzymasz także informacje, jakich produktów do higieny jamy ustnej powinieneś stosować do momentu, gdy dziąsła zostaną wyleczone. Standardową pastę do zębów należy w tym czasie zastąpić produktami o wysokim działaniu przeciwbakteryjnym. Bardzo ważne jest również dokładne szczotkowanie.

Co się stanie, jeśli zbagatelizuję stan zapalny?

Powinieneś spodziewać się pogorszenia zdrowia jamy ustnej i bardziej bolesnych dolegliwości. Kolejnym etapem, po krwawieniu i stanach zapalnych dziąseł jest zapalenie przyzębia. Jest to bardzo niebezpieczne schorzenie, które prowadzi do paradontozy, a zatem do ruchomości, a z czasem i utraty zębów.

Zapraszamy na wizytę stomatologiczną
lub konsultację