Leczenie stomatologiczne w narkozie na Śląsku Michał Walas

Leczenie stomatologiczne w narkozie

Leczenie zębów w narkozie stało się popularnym zabiegiem, który możemy śmiało polecić wszystkim pacjentom. Są jednak osoby, które skorzystają na tym szczególnie.

Leczenie zębów w narkozie – dla kogo?

Z leczenia stomatologicznego w narkozie chętnie korzystają osoby, które bardzo boją się dentysty. Często ten strach sprawia, że latami unikają wizyt w gabinecie, co skutkuje rozległą próchnicą i innymi schorzeniami jamy ustnej. Prędzej czy później muszą rozpocząć leczenie. Leczenie zębów w narkozie pozwala wyleczyć wiele zębów podczas jednej wizyty. Pacjent jest znieczulony i uśpiony, co sprawia, że nie stresuje się czynnościami, jakie wykonuje lekarz.

Inną grupą pacjentów, którzy skorzystają na leczeniu w narkozie, są dzieci oraz osoby niepełnosprawne, których leczenie w tradycyjny sposób z różnych powodów nie jest możliwe do wykonania. 

Czy leczenie stomatologiczne w narkozie jest bezpieczne?

Tak, leczenie zębów pod narkozą jest bezpieczne. Nad pacjentem w gabinecie czuwa większy niż zazwyczaj zespół medyczny. Obok stomatologa i wykwalifikowanej asystentki stomatologicznej, obecny jest także odpowiedzialny za narkozę anestezjolog oraz pielęgniarka anestezjologiczna. W Stomatologii Walas zespół medyczny jest wysoko wykwalifikowany, a każdy z jego członków posiada doświadczenie w leczeniu pod narkozą.

Co ważne, przed zakwalifikowaniem pacjenta do takiego zabiegu, lekarz prowadzący przeprowadza szczegółowy wywiad oraz badanie stomatologiczne, a pacjent może zostać skierowany na dodatkowe badania, np. krwi.

Leczenie stomatologiczne w narkozie. Jakie zabiegi można przeprowadzić?

Najczęściej u naszych pacjentów przeprowadzamy leczenie kanałowe w narkozie. Innymi, często wykonywanymi zabiegami są: usuwanie zębów w narkozie, zabiegi chirurgiczne w narkozie, implantacja w narkozie, leczenie próchnicy pod narkozą. Zabiegi te zazwyczaj mogą być ze sobą łączone, więc podczas jednej sesji zabiegowej możemy zrealizować większą część planu leczenia.

Leczenie stomatologiczne pod narkozą, leczenie stomatologiczne w narkozie, stomatolog Ruda Śląska, stomatolog Śląsk, Stomatologia Walas