Stomatologia Walas

Leczenie stomatologiczne w narkozie

Interesuje cię leczenie stomatologiczne w narkozie? Poznaj jego zalety:

bezpiecznie dla dorosłych i dzieci: pod kontrolą anestezjologa oraz dyplomowanej pielęgniarki
komfortowe: pozwala leczyć bezboleśnie i bezstresowo oraz ograniczyć ilość wizyt w gabinecie
kompleksowe: wizyta może trwać nawet do 4 godzin, podczas których wykonamy kompleksowe leczenie
bezstresowe i bezbolesne

Leczenie stomatologiczne w narkozie: pytania i odpowiedzi

Jakie wygląda leczenie stomatologiczne w narkozie?

Do zabiegu stomatologicznego w narkozie kwalifikujemy pacjentów na podstawie wywiadu oraz badań dodatkowych.

Narkozą potocznie nazywamy znieczulenie ogólne podawane pod kontrolą anestezjologiczną. Podczas zabiegu, oprócz lekarzy: stomatologa i anestozjologa, nad pacjentem czuwa zespół składający się z wyspecjalizowanych w tego typu zabiegach asysty stomatologicznej i pielęgniarki anestezjologicznej. Po zabiegu pacjent musi pozostać w gabinecie do całkowitego ustąpienia działania środków usypiających.

Pod narkozą możemy bezboleśnie i bezstresowo wykonać wszystkie zabiegi stomatologiczne i chirurgii stomatologicznej, w tym usuwanie zębów pod narkozą, leczenie zachowawcze, leczenie kanałowe czy implantologiczne. Najczęściej jednak wykonujemy tą metodą leczenie kompleksowe, realizując kilka zabiegów z planu leczenia, np. leczenie kanałowe i wszczepienie implantów.

Czy trzeba się jakoś przygotować do leczenia w narkozie?

Zabieg wymaga pewnego przygotowania ze strony pacjenta. Należy nie spożywać posiłków na 6 godzin przed podaniem znieczulenia i nie pić na 3 godziny przed zabiegiem. W ciągu co najmniej 24 h przed zabiegiem nie wolno pić alkoholu. Ważne, by po zabiegu zorganizować sobie transport do domu, ponieważ po narkozie nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych. Nawet w przypadku wyboru publicznego środka transportu, zalecamy, by pacjentowi towarzyszyła osoba dorosła.

O tym trzeba pamiętać:
– zdejmij: protezy zębowe, szkła kontaktowe, biżuterię, ozdoby do włosów, spinki itp.
– jeśli przyjmujesz leki, możesz je zażyć popijając łyżką wody
– ubierz się wygodnie
– w ciągu doby od zabiegu w narkozie nie powinieneś podejmować istotnych decyzji, prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych, gdyż Twoja zdolność postrzegania i reagowania może być ograniczona.

Czy są przeciwwskazania do leczenia stomatologicznego w narkozie?

Istnieją pewne przeciwwskazania: ostre infekcje dróg oddechowych, nieustabilizowane choroby układu krwionośnego i oddechowego, a także alergia na preparat do narkozy. Nie należy również przeprowadzać narkoz u dzieci poniżej 3 roku życia.

Dla kogo jest przeznaczone leczenie zębów pod narkozą?

Leczenie zębów w narkozie rekomendujemy pacjentom z dentofobią (strachem przed dentystą), pacjentom upośledzonym, dzieciom zachowującym się nerwowo w gabinecie, co uniemożliwia w ich przypadku leczenie tradycyjne. Innym wskazaniem do leczenia w narkozie jest uczulenie na środki znieczulenia miejscowego.

Zapraszamy na wizytę stomatologiczną
lub konsultację