Stomatologia Walas

Próchnica

Zauważyłeś u siebie próchnicę?
Nie zwlekaj z wizytą!

Próchnica zębów to zakaźna choroba, na którą cierpi większość ludzi w Polsce. Zaczyna się od tzw. demineralizacji, czyli odwapnienia szkliwa, które ma postać białej plamki. Gdy osłabione szkliwo wejdzie w kontakt z bakteriami z resztek pokarmowych lub nieusuwanej płytki nazębnej, dochodzi do kolejnych niszczących procesów, a próchnica przybiera kolor brązowy.

Próchnica może rozprzestrzeniać się w jamie ustnej i przechodzić na pozostałe zęby. Pojawia się także nieprzyjemny zapach z ust, a zarażony próchnicą ząb zaczyna boleć.

W profilaktyce próchnicy bardzo ważne jest wykonywanie regularnych przeglądów stomatologicznych, żebyśmy mogli wychwycić stany próchnicowe na bardzo wczesnym etapie. Leczenie jest wtedy najszybsze i najtańsze – gdy próchnica zostanie zauważona w bardzo początkowej fazie, niekiedy do jej powstrzymania wystarczą preparaty wzmacniające szkliwo.

Jeśli dojdzie już do rozwoju próchnicy, niezbędne jest leczenie stomatologiczne. Polega ono na dokładnym usunięciu zajętej próchnicą tkanki zęba. Następnie brakujące fragmenty zęba są odbudowywane przy użyciu materiałów stomatologicznych najwyższej jakości. Podczas leczenia pacjent otrzymuje znieczulenie, by wizyta była bezbolesna. Nowoczesny sprzęt stomatologiczny sprawia, że leczenie może być wykonane szybko i komfortowo.

Zapraszamy na wizytę stomatologiczną
lub konsultację