Stomatologia Walas

Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna w naszym wykonaniu:

estetycznie: dbamy o jakość wykonania prac protetycznych
kompleksowa oferta: korony, mosty, licówki, protezy całkowite i szkieletowe
sprawnie: z nami szybko odzyskasz piękny uśmiech

Protetyka stomatologiczna: pytania i odpowiedzi

Czym zajmuje się protetyka stomatologiczna?

Leczenie protetyczne polega na odtworzeniu utraconego uzębienia pod względem funkcjonalnym i estetycznym. Możemy zaoferować wiele rozwiązań zależności od tego, czy pacjent ma brak pojedynczego zęba, kilku zębów znajdujących się obok siebie lub cierpi z powodu całkowitego bezzębia. W naszym gabinecie wykonujemy korony i mosty na metalu oraz pełnoceramiczne, ruchome protezy całkowite akrylowe. W  ramach leczenia implantoprotetycznego oferujemy powyższe uzupełnienia protetyczne osadzone na implantach.

Protetyka wspomaga także leczenie kanałowe i zachowawcze: w przypadku, gdy duża część korony zęba jest zniszczona przez próchnicę, proponujemy naszym pacjentom porcelanowe wypełnienia takie jak endokorony, inlaye oraz onlaye wykonane w laboratorium protetycznym.

Dlaczego to ważne, żeby odbudować ząb?

Brak zęba lub zębów odbija się negatywnie na zdrowiu jamy ustnej, a nawet wpływa na funkcjonowanie całego ciała. Brak choćby jednego zęba może sprawić, że zęby sąsiadujące zmienią swoje położenie lub się rozchwieją, co z czasem nawet spowoduje ich utratę. Przy braku większej ilości zębów u pacjentów zmieniają się rysy twarzy, mogą oni także cierpieć na problemy układu trawiennego, spowodowane niemożnością dokładnego gryzienia pokarmu.

Jak długo trwa leczenie protetyczne?

Czas zależy od rodzaju pracy protetycznej. Wykonanie i montaż pojedynczej korony to: do 7 dni, mostu: do 14 dni, protezy całkowitej: do 3 tygodni. W przypadku złożonego leczenia protetycznego, gdy wykonujemy kilka prac protetycznych u jednego pacjenta, leczenie trwa kilka tygodni.

Czy zęby trzeba szlifować?

Szlifowanie jest konieczne w przypadku, gdy montujemy protezy, które muszą zostać oparte na sąsiadujących zębach. Jeśli nie chcesz ingerować w zdrowe zęby, rekomendujemy rozwiązania montowane na implantach.

Zapraszamy na wizytę stomatologiczną
lub konsultację