Stomatologia Walas

Wybielanie

Wybielanie zębów przeprowadzamy:

kilkoma metodami: pacjenci mogą przeprowadzić nakładkowe wybielanie jednorazowo w gabinecie lub wykonać je w domu ściśle według wskazówek lekarza
bezpiecznie: wybielanie zębów pod kontrolą lekarza jest zabiegiem bezpiecznym dla szkliwa
skutecznie: każdy pacjent może osiągnąć efekt wybielenia, jednak jest on zależny od wieku i koloru wyjściowego
dla zębów żywych i martwych: zęby martwe wybielamy podczas procedury gabinetowej na kilku wizytach

Wybielanie zębów: pytania i odpowiedzi

Jak wygląda wybielanie zębów?

Na wizycie wstępnej pobieramy wyciski, na podstawie których wykonujemy nakładkę idealnie dopasowaną do zgryzu pacjenta. Podczas zabiegu w gabinecie w nakładce umieszczamy stomatologiczny żel wybielający, który utrzymujemy na zębach przez określony czas.

Podczas zabiegu wykonywanego w domu postępowanie jest podobne. Pacjent otrzymuje od lekarza nakładki oraz żel wraz ze szczegółową instrukcją postępowania. Następnie umawiana jest wizyta kontrolna.

W trakcie wybielania może wystąpić przejściowa nadwrażliwość. Jakiś czas przed zabiegiem należy wykonać oczyszczanie zębów z kamienia i osadu.

Czy są przeciwwskazania do wybielania?

Przeciwwskazaniem jest młody wiek pacjenta (poniżej 16 roku życia). Do innych przeciwskazań należy ciąża, okres karmienia, choroby dziąseł i przyzębia, urazy szkliwa, dziąseł lub śluzówki; nieleczona próchnica, zła higiena jamy ustnej, nieestetyczne wypełnienia w odcinku przednim, zbyt krótki czas od poprzedniego wybielania.

Jakie są efekty zabiegu? Jak długo się utrzymują?

Możemy uzyskać efekt rozjaśnienia od 1 do kilku tonów. Jest to uzależnione od uwarunkowań genetycznych, naturalnego koloru szkliwa, wieku pacjenta, stosowania się do zaleceń przed- i pozabiegowych. Efekt może utrzymać się w czasie od pół roku do 2 lat z czasem stopniowo zanikając.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Bezpośrednio po zabiegu (oraz przez cały okres trwania wybielania domowego) nie wolno spożywać pokarmów przebarwiających szkliwo: kawy, herbaty, wina, pomidorów, buraków, soków warzywnych. Dodatkowo należy unikać picia soków owocowych oraz alkoholu i innych produktów o wysokiej kwasowości ze względu na kondycję szkliwa.

Zapraszamy na wizytę stomatologiczną
lub konsultację