Stomatologia Walas

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Interesuje cię leczenie kanałowe pod mikroskopem? Poznaj jego zalety:

na jednej wizycie: czas trwania leczenia kanałowego to 1–2h
bezboleśnie: w znieczuleniu, a nawet w narkozie
komfortowo: z użyciem koferdamu – delikatnej, cienkiej gumy zakładanej, by odseparować leczony ząb, zamiast nielubianej przez pacjentów ligniny
precyzyjnie: z użyciem najnowocześniejszego na świecie mikroskopu Zeiss Extaro 300
bezpiecznie: dokładna diagnostyka cyfrowa i praca w powiększeniu zapewnia mniejsze ryzyko ewentualnych powikłań
skutecznie: specjalizujemy się w leczeniu trudnych przypadków i wykonywaniu skomplikowanego leczenia
ekonomicznie: odbudowa własnego zęba jest tańsza od wstawiania implantu

Leczenie kanałowe pod mikroskopem: pytania i odpowiedzi

Jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Gdy próchnica w zębie jest już bardzo zaawansowana i obejmuje korzenie zęba, jedynym ratunkiem jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Każdy zabieg poprzedzony jest cyfrową diagnostyką RTG, która ma na celu określenie ilości, położenia i kształtu anatomicznego korzeni. Jest to podstawą precyzyjnego oczyszczenia i wypełnienia kanałów oraz gwarantuje powodzenie leczenia.

Lecząc kanałowo, sięgamy po światowej klasy sprzęt i metody leczenia. Mikroskop zapewnia doskonałe pole widzenia i pozwala na spokojną, precyzyjną pracę. Odkrycie wejścia do kanałów nie zawsze jest proste, a mikroskop umożliwia odnalezienie tych nawet najbardziej ukrytych. Zgodnie z najwyższymi światowymi standardami ząb leczony kanałowo opracowujemy maszynowo z uwzględnieniem parametrów anatomicznych i dokładnie wypełniamy ciekłą gutaperką na ciepło.

Dlaczego warto wyleczyć ząb pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe bywa skomplikowane. Wynika to z tego, że często spotykamy się z niestandardową budową kanałów: ich mniejsza lub większa niż spodziewana ilość, nietypowy kształt (załamania, skręcenia, połączenia) lub inne przeszkody (kanały niedrożne, zrośnięte). W takich przypadkach tylko mikroskop pozwala na precyzyjną pracę w polu zabiegowym oraz udrożnienie, dokładne oczyszczenie i wypełnienie kanałów.

Dlaczego leczenie pod mikroskopem w Stomatologii Walas jest bezpieczne?

Wynika to z naszego doświadczenia, wiedzy oraz standardów leczenia, jakie przyjęliśmy. Gabinet wyposażyliśmy w najnowocześniejszy sprzęt: urządzenia diagnostyczne, mikroskop, elastyczne i ultradźwiękowe narzędzia do opracowania kanałów, wysokiej klasy materiały do wytrawiania i wypełniania kanałów. Wszystko to składa się nie tylko na doskonały efekt leczenia, ale także podnosi trwałość naszej pracy.

Co to jest reendo i kiedy się je wykonuje?

Re-endo to powtórne leczenie kanałowe zęba, który już wcześniej był leczony endodontycznie. Wskazaniem do ponownego leczenia kanałowego może być nawracająca próchnica, stan zapalny lub niepowodzenie poprzedniego leczenia. Każde takie leczenie powinno być wykonane pod mikroskopem przez doświadczonego lekarza.

Czy leczenie kanałowe boli?

Współczesna stomatologia pozwala nam na bezbolesne i komfortowe leczenie: w znieczuleniu, a nawet w narkozie.

Ile trwa leczenie kanałowe pod mikroskopem? Ile wizyt potrzeba?

Czas trwania wizyty zależy od:
– ilości kanałów (zęby sieczne oraz kły maja przeważnie 1 kanał, zęby przedtrzonowe 1 lub 2, a trzonowe – 3, ale zdarza się, że mają i 4 kanały
– anatomii kanałów
– tego, czy leczenie jest pierwotne czy powtórne (re-endo może trwać od 45 min do 2,5 godzin).

Większość procedur leczenia kanałowego pod mikroskopem jesteśmy w stanie przeprowadzić na 1 wizycie. W przypadkach, gdy leczymy zęby z większą ilością kanałów lub bardziej skomplikowaną anatomią, na pełne leczenie potrzebujemy 2 lub więcej wizyt.

Ile nie można jeść po leczeniu kanałowym?

Gdy lekarz założy światłoutwardzalne wypełnienie, można jeść od razu po wizycie, jak tylko przestanie działać znieczulenie.

W przypadku, gdy lekarz założy opatrunek tymczasowy, trzeba odczekać 2 godziny.

Ile wytrzyma ząb po leczeniu kanałowym?

Ząb po leczeniu kanałowym może służyć pacjentowi do końca życia, jednak żeby tak się stało, musi być odpowiednio przeleczony kanałowo pod mikroskopem oraz właściwie odbudowany. W zależności od stopnia zniszczenia zęba, odbudową może być wypełnienie, wzmocnienie wkładami z włókna szklanego, onlay/overlay pełnoceramiczny lub korona cyrkonowa. Zalecenia na temat wyboru najlepszej odbudowy zęba w danym przypadku są przekazywane przez lekarza po badaniu, a przed rozpoczęciem leczenia kanałowego.

Czy warto leczyć ząb kanałowo?

Zdecydowanie warto! Prawidłowo przeleczony kanałowo i odbudowany ząb jest pełnowartościowy pod względem funkcjonalności i wyglądu.

Leczenie kanałowe czy implant? Co wybrać?

Jeżeli ząb można prawidłowo i skutecznie przeleczyć kanałowo i odbudować, to lepszą decyzją jest leczenie kanałowe. Ząb zachowuje własny korzeń, jest bardziej biozgodny z organizmem człowieka, a leczenie kanałowe jest tanńsze niż wszczepienie implantu.

Zapraszamy na wizytę stomatologiczną
lub konsultację